Zamknij

Stwórz kartkę wdzięczności, plakat lub film!

10:14, 18.05.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Co roku w Tucholi bawiliśmy się podczas Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, połączonego z Przeglądem Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tego maja imprezy nie będzie, ale przygotowano ciekawą alternatywę!

W maju organizowano imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tym razem nie będzie jej ze względów bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że zapomniano o dzieciach, rodzinach zastępczych oraz osobach niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi oraz Powiat Tucholski wspólnie z innymi podmiotami organizują 3 konkursy.

Kartka wdzięczności

Pierwszy z nich - "Kartka wdzięczności" - współorganizuje Stowarzyszenie na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej "Przyjazna dłoń". Jest adresowany do osób niepełnosprawnych. W szczególny sposób nawiązuje do obecnej sytuacji epidemii - polega na stworzeniu kartki wyrażającej podziękowanie tym, którzy zaangażowali się w walkę z koronawirusem. Praca musi mieć format A5, technika wykonania jest dowolna. Kartki wdzięczności należy złożyć do 27 maja 2020r. do godz. 15.30 w zamkniętej kopercie, zaadresowanej na Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, opatrzonej napisem: Konkurs: „Kartka Wdzięczności”. W kopercie musi się także znaleźć karta zgłoszeniowa oraz klauzula informacyjna. Komisja oceniająca prace weźmie pod uwagę zgodność z tematyką, estetykę, oryginalność, staranność oraz samodzielność wykonania. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa i klauzula informacyjna dostępne są TUTAJ.

Odlotowy Dzień Dziecka

Kolejny konkurs - "Odlotowy Dzień Dziecka" - współorganizuje Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Gminny w Lubiewie. Udział mogą wziąć uczniowie klas I-VI szkół podstawowych z terenu całego powiatu. Ich zadanie polega na stworzeniu plakatu nawiązującego do nazwy konkursu. Dopuszczalne techniki plastyczne to: rysunek, malarstwo, grafika lub kolaż. Plakat musi mieć format A4. Prace należy złożyć do 25 maja 2020r.do godz. 15.30 w zamkniętej kopercie zaadresowanej do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, ul. Pocztowa 7, 89-500 Tuchola z dopiskiem: Konkurs: „Odlotowy Dzień Dziecka”. Regulamin, karta zgłoszeniowa oraz klauzula informacyjna dostępne są TUTAJ.

Kolory codzienności

Zadaniem uczestników trzeciego konkursu (pn. "Kolory codzienności") jest nagranie stusekundowego filmiku ukazującego codzienne życie rodziny zastępczej. Uczestnikami są rodziny zastępcze z terenu powiatu tucholskiego.W nagraniu może wziąć udział cała rodzina, jej poszczególni członkowie lub sami rodzice zastępczy. Film na nośniku CD należy umieścić w kopercie wraz z kartą zgłoszeniową, klauzulą informacyjną oraz oświadczeniem o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku.Szczegóły dostępne są TUTAJ.

O konkursie informujemy także w papierowej wersji "Tygodnika Tucholskiego". Jak bawiono się podczas ubiegłorocznego Dnia Dziecka, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych? Galerię można obejrzeć pod tym LINKIEM.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz